ForumsVispārīgi jautājumi — Kas jadara lai noskatities filmu "Vella kalpi"?
Autors Ziņa

1987

08.09.2011 05:11

Kas jadara lai noskatities filmu "Vella kalpi"?

Nesaprotu kas jadara lai noskatitos vecas latviesu filmas?

Kristīne

16.09.2011 11:55

Bez maksas Latvijas filmas iespējams noskatīties portālā "www.filmas.lv" tikai pie pašvaldību publisko bibliotēku datoriem, un šādu iespēju nodrošina publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" laikā izveidotais bibliotēku iekšējais tīkls Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā. Portālā www.biblioteka.lv ir iespējams atrast savai dzīves vietai tuvāko publisko bibliotēku.

agnese

13.10.2011 15:02

ka es varu klut par biblioteku? nedzivoju latvija, bet filmas loti labas.., gribetos redzet.

Kristīne

13.10.2011 16:32

Par bibliotēku Jūs, diemžēl, nevarat kļūt :) Filmas bez maksas šobrīd iespējams skatīties tikai fiziski atrodoties kādā Latvijas publiskajā bibliotēkā.

zhizell

04.07.2012 13:40

nu tad tas ir vienārši sviests, ka filmas jāsēž un divas stundas jāskatās bibliotēkā. Pašiem ar galvu grūti padomāt, ka cilvkiem to ērtāk izdarīt mājās pie sava datora, nevis bibliotēkā sēdēt pie datora, kas kādam varbūt nepieciešams darbam? Jēziņ, vai tik grūti atļaut skatīties filmas pie sevis mājās?? Kā maziem bērniem parādīt filmas?? Vilkties vakarā uz bibliotēku un divatā skatīties?

Kristīne

04.07.2012 16:00

Filmu skatīšanās bez maksas bibliotēkā un internetā mājās ir divas dažādas lietas. 1) Saskaņā ar Bibliotēku likumu valsts un pašvaldību bibliotēkās lietotāja apkalpošana un bibliotēkas informācijas sistēmu izmantošana ir bez maksas. Latviešu filmas bibliotēkās tiek rādītas ne jau internetā, bet bibliotēku iekšējā tīklā, kurš iekļaujas Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā un izveidots projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros. Šāda sistēma izveidota, lai filmas varētu noskatīties bibliotēkās bez maksas, nepārkāpjot autortiesību noteikumus. Filmas bibliotēkās tiek skatītas pēc tā paša principa, kā tiek ņemtas grāmatas. Arī bibliotēkās esošās grāmatas bibliotēkas nedrīkst sākt tirgot. Filmas nav bibliotēkas īpašums, tās tikai var noskatīties bibliotēkas datorā caur iekšējo tīklu, un bibliotekārs nav tas, kas ievieto filmas šajā tīklā. 2) Filmas globālajā internetā drīkst rādīt tikai paši filmu radītāji - producenti, un ir nepieciešama pašu producentu vienošanās par demonstrēšanas noteikumiem, samaksu utt. Ne bibliotēkai, ne projektam „Trešais tēva dēls”, ne Nacionālajam Kino centram tur nav tiesību iejaukties. Ja vēlaties skatīties latviešu filmas internetā no mājām, lūdzu, sūtiet vēstuli ar šādu ierosinājumu Latvijas Kinoproducentu asociācijai.

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv