ForumsIerosinājumi Latvijas Bibliotēku portālam — jautājums par latviešu filmām
Autors Ziņa

sawaada

19.06.2010 22:40

jautājums par latviešu filmām

Esmu invalīde, dzīvoju laukos. Kāpēc man nav iespējams noskatīties internetā L.Pakalniņas filmu ,,Uguns,,? Protams, par attiecīgu samaksu caur internetbanku. Vai tad to būtu tik sarežģīti nokārtot? Dz.Ermiča

lilija

19.06.2010 23:41

Vai var kautkur noskatities filmu ;Emila nedarbi;

Kristīne

21.06.2010 16:16

Bez maksas Latvijas filmas iespējams noskatīties portālā "www.filmas.lv" tikai pie pašvaldību publisko bibliotēku datoriem, un šādu iespēju nodrošina publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" laikā izveidotais bibliotēku iekšējais tīkls Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā.

Ingrīda Izabella skaisti :) (Īzī!)

24.06.2010 23:13

neredzu lielu jēgu šim portālam. tad jau labāk uztaisiet pa naksu,šo mājaslapu. skatos www.filmas.lv -rakstīts tādu un tādu filmu jūs varat noskatīties www.biblioteka.lv...tad nu mēģinu..bet čušs. esmu vīlusies.

Dzintra Ermiča

25.06.2010 15:36

Nemāk mūsu bibliotēka pelnīt naudu. Sūdzēties, ka trūkst līdzekļu - to gan. Būtu daudz cilvēku, kuri gribētu mājās skatīties filmas, attiecīgi bibliotēkai nāktu naudiņa. Man, piemēram, kā invalīdei, ir problemātiski nokļūt līdz publiskajam tīklam. Nez vai kāds no bibliotēkas darbiniekiem vispār šo forumu lasa?

Kristīne

29.06.2010 10:48

Filmas nekad nav bijis iespējams skatīties caur šo portālu! Ja kārtīgi izlasa paziņojumu filmas.lv, tad tur skaidri un gaiši ir rakstīts, ka filmas var skatīties no bibliotēku tīkla un portālā biblioteka.lv ir iespējams atrast sev tuvāko pašvaldību publisko bibliotēku (nevis noskatīties filmu).

Kristīne

29.06.2010 10:56

P.S. Filmas nav bibliotēku īpašums, tāpēc ar tām pelnīt bibliotēkas nevar. Un pēc definīcijas bibliotēkām pamatpakalpojumi ir jāsniedz bez maksas, lai ikviens iedzīvotājs neatkarīgi no viņa materiālā stāvokļa varētu saņemt informāciju bez maksas. Tāpēc bibliotēkas salīdzināt ar "biznesa uzņēmumiem" ir diezgan nepareizi.

Ilma Elsberga

30.06.2010 16:24

Cienītā Ermičas kundze! Filmu skatīšanās bez maksas bibliotēkā un internetā mājās par maksu ir divas dažādas lietas. 1) Saskaņā ar Bibliotēku likumu valsts un pašvaldību bibliotēkās lietotāja apkalpošana un bibliotēkas informācijas sistēmu izmantošana ir bez maksas. Latviešu filmas bibliotēkās tiek rādītas ne jau internetā, bet bibliotēku iekšējā tīklā, kurš iekļaujas Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā un izveidots projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros. Šāda sistēma izveidota, lai filmas varētu noskatīties bibliotēkās bez maksas, nepārkāpjot autortiesību noteikumus. Filmas bibliotēkās tiek skatītas pēc tā paša principa, kā tiek ņemtas grāmatas. Arī bibliotēkās esošās grāmatas bibliotēkas nedrīkst sākt tirgot. Filmas nav bibliotēkas īpašums, tās tikai var noskatīties bibliotēkas datorā caur iekšējo tīklu, un bibliotekārs nav tas, kas ievieto filmas šajā tīklā. 2) Filmas globālajā internetā drīkst rādīt tikai paši filmu radītāji - producenti, un ir nepieciešama pašu producentu vienošanās par demonstrēšanas noteikumiem, samaksu utt. Ne bibliotēkai, ne projektam „Trešais tēva dēls”, ne Nacionālajam Kino centram tur nav tiesību iejaukties; varam tikai mudināt šādu iespēju rast. Un tas jau ir darīts. Ja Jūs ļoti vēlaties, lai šāda iespēja skatīties latviešu filmas mājās internetā būtu, tad vienīgi varu ieteikt sūtīt vēstuli arī no savas puses ar rosinājumiem Latvijas Kinoproducentu asociācijai. Ar cieņu, Ilma Elsberga, v/a „Kultūras informācijas sistēmas”, Ilma.Elsberga@kis.gov.lv

Līga

15.10.2010 13:01

Strādāju skolas bibliotēkā, bet mums netiek piedāvāta iespēja skatīties filmas internetā bibliotēkā. Skolā tas būtu ļoti noderīgi, jo tagad esam spiesti dažādi izlīdzēties. Īsti nesaprotu, kāpēc, esot vienā sistēmā, kas mums prasīja gan reģistrēties Bibliotēku reģistrā, gan liek iesūtīt statistikas atskaites. Kāpēc skolu bibliotēkām iet garām gan Bila Geitsa projekti, gan arī šī iespēja?

DarkYuris

15.03.2013 16:21

šeit pāris filmas par velti: http://www.youtube.com/user/v4ccines

kultūras karte Latvijas filmu bibliotēkas SĀC AR LATVIJU BIBLIOTĒKĀ Jaunā LNB Digitālā kolekcija www.periodika.lv